Foreløbig Tidsplan DM-2017

Ændringer kan forekomme

Torsdag d. 13/7

07:30 : Ryttermøde Sport og Gædingakeppni

 

Sportsbane

08:00 : Eques F1 Senior Udtagelse : 34 ryttere
11:55 : Karlslund T1 Ungrytter Udtagelse : 25 ryttere
14:20 : T2 Ungrytter Udtagelse : 20 ryttere
16:20 : T2 Junior Udtagelse : 5 ryttere
16:55 : V1 Senior Udtagelse : 32 ryttere

 

Gædingakeppnibane og passpor

09:00 : GDC Udtagelse : 19 ryttere
12:15 : GDT Udtagelse : 31 ryttere
16:40 : GDY Udtagelse : 21 ryttere
19:35 : PP1 Junior / Ungrytter : 21 ryttere
20:30 : PP1 Senior : 32 ryttere

Fredag d. 14/7

Sportsbane

08:00 : Eques F1 Junior / Ungrytter Udtagelse : 25 ryttere
10:50 : T2 Senior Udtagelse : 27 ryttere
13:25 : Karlslund T1 Senior Udtagelse : 33 ryttere
16:40 :  Karlslund T1 Junior Udtagelse : 6 ryttere
17:20 : V1 Ungrytter Udtagelse : 27 ryttere

 

Gædingakeppnibane og passpor

09:30 : GDB Udtagelse : 30 ryttere
15:00 : GDA Udtagelse : 26 ryttere
20:15 : P1 Junior / Ungrytter 1. gennemløb : 6 ryttere
: P1 Senior 1. gennemløb : 18 ryttere
: P1 Junior / Ungrytter 2. gennemløb
: P1 Senior 2. gennemløb

 

Lørdag d. 15/7

Sportsbane

08:00 : V1 Junior Udtagelse : 12 ryttere
09:30 : Eques F1 Junior / Ungrytter B-finale
10:15 : Eques F1 Senior B-finale
11:00 : V1 Ungrytter B-finale
11:35 : V1 Senior B-finale
13:30 : T2 Senior B-finale
14:00 : T2 Ungrytter B-finale
14:30 : Karlslund T1 Ungrytter B-finale
15:10 : Karlslund T1 Senior B-finale
15:50 : Karlslund T1 Junior A-finale
16:40 : Eques F1 Junior / Ungrytter A-finale
17:30 : Happy Hour i Hal Q
18:30 : Fælles Grillaften

 

Gædingakeppnibane og passpor

09:00 : GDY B-finale
10:30 : GDT B-finale
12:15 : P1 Junior / Ungrytter 3. gennemløb
: P1 Senior 3. gennemløb
: P1 Junior / Ungrytter 4. gennemløb
: P1 Senior 4. gennemløb
 14:00 : GDB B-finale
 14:55 : GDA B-finale

 

Søndag d. 16/7

Sportsbane

08:00 : V1 Junior A-finale
08:45 : V1 Ungrytter A-finale
09:30 : V1 Senior A-finale
10:15 : T2 Ungrytter A-finale
10:55 : T2 Senior A-finale
13:00 : T2 Junior A-finale
13:40 : Karlslund T1 Ungrytter A-finale
15:40 : Karlslund T1 Senior A-finale
16:30 : Eques F1 Senior A-finale
17:15 : Kåring af kombinationsvindere
Kåring af årets hjælper
Annoncering af landsholdet VM2017
18:00 : Tak for i år!

 

Gædingakeppnibane og passpor

OBS: GDY og GDC A-finalerne har byttet plads, så vi nu starter med GDY A-finalen kl. 08:00.

08:00 : GDY A-finale
09:05 : GDT A-finale
10:00 : GDC A-finale
 11:30 : P2 Senior : 28 ryttere
 12:40 : P2 Junior / Ungrytter : 14 ryttere
13:25 : GDB A-finale
 14:00 : GDA A-finale